Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – inauguracja

VIII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim
8. Deutsche Kulturtage im Oppelner Schlesien

niedziela, 2.10.2011 – 18.00   

Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu
Staatliche Musikschule in Oppeln
poniedziałek, 3.10.2011    17.00    Koncert / Konzert
ArtStudio ZeNori w Rozwadzy (kościółek ewangelicki)
ArtStudio ZeNori in Roswadze (evangelische Kirche)

 

„akordeoNOWA Podróż Muzyczna”

Warszawski Duet Akordeonowy: Piotr Kopietz – akordeon, akordina, Jacek Małachowski – akordeon,  Gabriela Machowska-Kopietz – narracja
W programie: J.S.Bach, G.Mahler, W.Beltrami, A.Chaczaturian, W.Zołotariew, A.Piazzolla.

„Musikalische Akordeonreise”

Warschauer Akordeonduett: Piotr Kopietz – Akkordeon, Accordina Jacek Małachowski – Akkordeon, Gabriela Machowska-Kopietz – Narration
Im Programm: J.S.Bach, G.Mahler, W.Beltrami, A.Chaczaturian, W.Zołotariew, A.Piazzolla

 


 „akordeoNOWA Podróż Muzyczna” w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie:
Piotr Kopietz – akordeon, akordina,
Jacek Małachowski – akordeon
Gabriela MachowskaKopietz – narracja

W repertuarze duetu znajdują się barokowe arcydzieła o bogatej formie i brzmieniu, utwory ilustracyjne pełne muzycznej swobody i wdzięku oraz utwory współczesne. Prezentując tak bogatą różnorodność programową muzycy pokazują wpływy kompozytorów wielkich dzieł (w tym szkoły niemieckiej) na twórczość kompozytorską późniejszego okresu (również polskich) oraz zależność i wzajemne przenikanie się poszczególnych narodowościowych kultur muzycznych i to nie tylko europejskich. Ponadto słuchacze mają możliwość poznania nieograniczonej przestrzeni oraz głębi muzycznej wykonywanych utworów, kreowanej niezwykłymi możliwościami technicznymi i sonorystycznymi akordeonów  koncertowych, na których w sposób wirtuozowski koncertuje Warszawski Duet Akordeonowy.
Całość prowadzona jest w rzeczowy oraz przystępny sposób i z charakterystyczną swobodą sceniczną przeplatana jest ciekawymi komentarzami narratorki.  
W programie m.in.: J.S.Bach, W.Beltrami, A.Chaczaturian, B.K.Przybylski, W.Zołotariew, A.Piazzolla, R.Galliano.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odbył roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii, a także uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jedynym w Polsce artystą koncertującym na francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta m.Opole i radia Opole. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Jacek Małachowski – muzyk i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk, pedagog i narrator. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie u m.in. E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky’ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Współpracowała z m.in. The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s